Odszkodowania OC Kielce

Każda osoba poszkodowana w wypadku samochodowym ma prawo ubiegać się o odszkodowanie z OC sprawcy. OC to ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, które każdy właściciel pojazdu mechanicznego musi wykupić. To właśnie z polisy OC ubezpieczyciel wypłaca rekompensatę ofierze. Niestety przeważnie kwota ta jest zdecydowanie za niska. Dowiedz się, jak otrzymać większe odszkodowanie z OC w Kielcach. Sprawdź, dlaczego warto w tej sprawie zwrócić się o pomoc do naszej kancelarii.

Jak uzyskać większe odszkodowanie z OC?

Zanim odpowiemy na to pytanie, wyjaśnimy najpierw, co powinna zrobić osoba poszkodowana, by w ogóle otrzymać odszkodowanie z OC w Kielcach. Przede wszystkim należy zgłosić sprawę do towarzystwa ubezpieczeniowego, w którym sprawca wykupił polisę. Wydarzenie, w wyniku którego zostałeś poszkodowany, powinieneś udokumentować i przedstawić ubezpieczycielowi:

  • numer polisy OC sprawcy,
  • oświadczenie sprawcy wypadku,
  • dane osobowe winowajcy,
  • notatkę policyjną (jeśli została sporządzona),
  • informacje na temat wszystkich poszkodowanych,
  • dowód rejestracyjny uszkodzonego samochodu.
odszkodowanie oc kielce

Ubezpieczalnia ma 30 dni na rozpatrzenie Twojego wniosku i wypłatę świadczenia. Może się okazać, że otrzymana kwota nie pokryje wszystkich kosztów, jakie poniosłeś w wyniku wypadku. Oznacza to, że najprawdopodobniej dostałeś zaniżone odszkodowanie z OC. W Kielcach i innych miastach wielokrotnie się z tym spotykaliśmy. Poniżej przedstawiamy wskazówki, które pomogą Ci wyegzekwować sumę adekwatną do strat.

Wyższe odszkodowanie OC Kielce - co zrobić, by je dostać?

1

Oblicz koszty usuwania wszystkich szkód - dotyczy to zarówno zniszczeń w pojeździe, jak i Twojego leczenia w szpitalu (jeśli odniosłeś obrażenia). Przeanalizuj kosztorys, który udostępnił Ci ubezpieczyciel i porównaj go z Twoimi wydatkami. Jak już wspominaliśmy w przypadku odszkodowań komunikacyjnych w Kielcach, nie podpisuj ugody z ubezpieczalnią przed wykonaniem wszystkich obliczeń. Najlepiej jeśli od razu zwrócisz się do eksperta, np. niezależnego rzeczoznawcy lub kancelarii odszkodowawczej.

2

Udokumentuj wydatki - zbieraj skrupulatnie dokumenty, które poświadczą, że istnieje związek przyczynowo-skutkowy między wypadkiem a wystąpieniem szkód materialnych i niematerialnych oraz kosztów. W poprzednim akapicie wymieniliśmy informacje, których potrzebuje ubezpieczyciel, by w pełni ocenić Twoją sytuację. Jeśli jednak pomimo dostarczenia kompletnej dokumentacji towarzystwo ubezpieczeniowe przyzna Ci za mało pieniędzy lub odmówi wypłaty świadczenia, koniecznie się z nami skontaktuj. Będziemy interweniować!

Pomoc w uzyskaniu odszkodowania z PZU i nie tylko

Nasza kancelaria z powodzeniem egzekwuje wyższe odszkodowania z OC w Kielcach i całej Polsce. Działamy pewnie i skutecznie, niezależnie od tego, z jakim towarzystwem ubezpieczeniowym mamy do czynienia. Dzięki naszemu bogatemu doświadczeniu możemy zaoferować Ci profesjonalną pomoc w uzyskaniu odszkodowania z PZU lub innej firmy ubezpieczeniowej. Wystarczy, że skontaktujesz się z naszym instytutem. Czeka tam na Ciebie zespół wykwalifikowanych prawników.

 

ODSZKODOWANIA KIELCE 2023