Odzyskiwanie odszkodowań komunikacyjnych Kielce

Na polskich drogach codziennie dochodzi do różnych zdarzeń - zarówno niegroźnych stłuczek, jak i poważnych wypadków komunikacyjnych. Skutkiem tych drugich są nie tylko uszkodzenia pojazdów, lecz także uszczerbek na zdrowiu, a nawet śmierć jednego lub więcej uczestników niebezpiecznej sytuacji. Filarem naszej działalności jest odzyskiwanie odszkodowań komunikacyjnych. W Kielcach i wielu innych miastach skutecznie pomagamy kierowcom, pasażerom, rowerzystom i pieszym. Wszyscy nasi klienci mieli ten sam problem - za niskie świadczenie powypadkowe. Jeśli dotyczy to również Ciebie, koniecznie przeczytasz ten artykuł. Dowiedz się, co zrobić w przypadku zaniżonego odszkodowania komunikacyjnego.

Odszkodowania komunikacyjne Kielce - komu i za co przysługują?

Każdy wpadek na drodze jest inny. Do naszej kancelarii wpływały zgłoszenia, które różniły się okolicznościami zdarzenia, liczbą poszkodowanych osób, rozmiarami i typem szkód. Czynniki te są brane pod uwagę przy ustalaniu zarówno kwoty, jak i rodzaju świadczenia. Odszkodowania komunikacyjne w Kielcach i innych miastach przyznaje się zazwyczaj osobie, która w wyniku zdarzenia:

  • poniosła szkodę na pojeździe,
  • doznała czasowego lub trwałego uszczerbku na zdrowiu,
  • utraciła mienie przewożone w samochodzie,
  • pozostawała przez jakiś czas niezdolna do pracy,
  • utraciła całkowicie zdolność do pracy,
  • straciła bliską osobę.

Zaniżone odszkodowanie Kielce - co robić?

Z pewnością bylibyśmy niesprawiedliwi, gdybyśmy uznali, że każdy ubezpieczyciel zawsze obniża kwotę wypłacanych świadczeń. Na rynku działają przecież firmy, które postępują uczciwie wobec swoich klientów. Z drugiej strony nasza wieloletnia praca przy odzyskiwaniu odszkodowań komunikacyjnych w Kielcach codziennie pokazuje nam, że przypadków zaniżonych świadczeń jest wciąż bardzo dużo. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe uciekają się do różnych sztuczek, które ułatwiają im pomniejszenie rekompensaty. Przykładowo, agenci od ubezpieczeń nie uwzględniają w kosztorysie naprawy oryginalnych części samochodu, ale proponują tańsze zamienniki.

Co powinna zrobić osoba poszkodowana, która spotka się z takim procederem? Oto nasze wskazówki.

odzyskiwanie odszkodowań komunikacyjnych kielce

Wstrzymaj się z podpisywaniem ugody

Masz prawo nie zgodzić się na warunki zaproponowane przez ubezpieczyciela. Bądź jednak przygotowany na to, że towarzystwo ubezpieczeniowe zaproponuje Ci ugodę, by jak najszybciej zakończyć z Tobą spór. Dokument ten, choć gwarantuje wypłatę nieco wyższej kwoty odszkodowania komunikacyjnego, odbiera Ci prawo do zgłaszania roszczeń w przyszłości. Tymczasem może się okazać, że powinieneś uzyskać znacznie więcej niż to, co ubezpieczyciel zapisze w ugodzie.

Skontaktuj się z ekspertem

W tej trudnej sytuacji potrzebujesz fachowego wsparcia. Potrzebujesz kogoś, kto zna regulacje prawne związane z odszkodowaniami, a także cechuje się umiejętnościami negocjacyjnymi. Poszukaj doświadczonego adwokata od odszkodowań komunikacyjnych w Kielcach lub innym mieście. Naszych specjalistów nie ogranicza lokalizacja. Zgłoś nam sprawę, a my ją przeanalizujemy i zaprezentujemy Ci wszystkie możliwości.

Przygotuj dokumenty

W walce o wyższą rekompensatę za wypadek komunikacyjny kluczową rolę odegrają dowody. Należy więc zebrać wszystkie dokumenty związane z wydarzeniem, takie jak rachunek za naprawę samochodu, faktury lub paragony potwierdzające koszty leczenia, rehabilitacji, sprzętu medycznego itp., fotografie zniszczonego pojazdu i innych przedmiotów. W razie potrzeby pomożemy Ci w kompletowaniu dokumentacji, a jeśli zajdzie taka potrzeba - całkowicie wyręczymy Cię w tym zadaniu.

Ile masz czasu na zgłoszenie wypadku komunikacyjnego?

Wielu naszych klientów pyta nas, kiedy powinni zacząć starać się o odszkodowanie komunikacyjne. W Kielcach i innych miastach kwestia ta wygląda tak samo - osoba poszkodowana w wypadku samochodowym ma 20 lat na wystąpienie z roszczeniami. Natomiast w przypadku stłuczki lub kolizji czas ten jest znacznie krótszy i wynosi 3 lata.

Jak widać, walkę o sprawiedliwe wynagrodzenie szkód po wypadku komunikacyjnym można rozpocząć nawet po wielu latach. Dlatego tak ważne jest niepodpisywanie ugody z ubezpieczycielem przed zweryfikowaniem sprawy przez prawnika. Nie wahaj się - zgłoś się do naszej kancelarii. Zajmiemy się Twoją sprawą rzetelnie i kompleksowo!

ODSZKODOWANIA KIELCE 2023